Av. Sait Karabulut

1988 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Halen, Hukuk Araştırmaları adı altında faaliyet gösteren avukatlık bürosu bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İmar Hukuku, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Rekabet Hukuku, Sözleşme Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukukunda yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca, İmar ve Şehircilik ile Telif Hakları alanında ve Avrupa Birliği Hukuku üzerine çalışmaları ve tecrübeleri bulunmaktadır.

Kültürkenti Vakfı üyeliği ve Vakıf’ta çalışmaları devam etmektedir. Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı'nın yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu üyesidir.

İstanbul Tarihi Yarımada Yönetim Planının hazırlanması aşamalarına katılmakta ve Alan Yönetimine danışmanlık yapmaktadır.

İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nda Hukukçu ve Kurul Başkanı olarak üye olarak görev yapmıştır. Yenileme Alanları ve Alan Yönetimi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Halen İstanbul 1 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunda başkan olarak görev yapmaktadır.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates