MUZAFFER ERGÖZ

Serdar Saruhan ile birlikte yola çıkmasının maddi, manevi ve siyasal sonuçları olacağını ve bu sonuçların da riskler taşıyacağını çok iyi bilmesine rağmen bu uzun ve meşekkatli yola çıkmaya karar verdi. Çünkü rantın ne olduğunu, turizm denince yatırımcıların aklında neler olduğunu, imar planlarının ne anlama geldiğini, devlet bürokrasisinin bu ranta nasıl yaklaştığını ve bu yaklaşımın, Bursa-Uludağ, Erzurum Olimpiyat Tesisleri, Sarıkamış Kayak Merkezi, ve en iyi laboratuar olan Bodrum'un bozulmasının anbean şahidi, yazarı, çizeri olarak yeterince tecrübe sahibi olmuştu. Bu ülkenin Beykozu ile Sarıkamışı, Ankara ile Erzurum'u çok farklı değildi. Eline siyasi gücü geçiren her kim olursa olsun kendisinden önce yapılan değerli ne varsa yerle bir edip benden sonra tufan diyebiliyordu.

Muzaffer Ergöz bu yapıyı gördükten sonra hem partilere hem de onların kadrolarına çok fazla itibar etmeden şu sonuca ulaştı. Parti ne olursa olsun düzgün adam lazımdı bu ülkeye. Bu düzgün insanlar her partide vardı önemli olan bu düzgün insanları bulmaktı. İşte Riva Derneği'nde kısman de olsa bu insanları bulduğunu düşünerek bu projenin tüm koordinasyonuna talip oldu ve bu görevi hakkı ile yapmaya çalışıyor.

Size hemen şunu söyleyeyim ki bu ülkede gönüllü çalışmaya, ranta tapmayan, sadece ülkesini düşünen insanlara kimsenin inancı kalmamış. Özellikle siyaset erbabının ama ne denirse densin Beykoz Turizmciler Derneği pür amatör ve memleketini seven insanlardan kurulu. İşte beni de bu cezbediyor.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates