PROF.DR. AYDIN ŞALCI

Derneğimizin beyni olan akademisyen hocamızın bu projede gerek deniz, gerekse kanal kullanımı ve işletmesi gerekse su üstü araçlar ile ilgili bilgisi,görgüsü ve tecrübeleri diyebiliriz ki Türkiye'de hemen, hemen hiç bir üniversitede ve kurumda yoktur. Akademisyen olması onu seçkin yapar mutlaka ama onu daha seçkin yapan tevazusu ve alçak gönüllü olmasıdır. Dernek ve derneğimizin konuları ile ilgili her mevzuya hiç bir mazeret göstermeden katılır, üretir, seyehatlere gelir.

Eğer Riva Deresi'ni kanallı bir şehir yapma başarısını gösterebilirsek oradan inanılmaz bir ekonomi çıkartarak tüm Riva sakinlerini Hollanda misali bir işletmecilik dehası oluşturacak ve kaybolan denizciliğimizi geri getirecektir. gerek duruşu gerekse akademik yeterliliği onu çok mütevazi yapmıştır.

Şu sıralarda ondan yeterli yararlanamamaktayız bunun nedeni projenin işletme aşamasına henüz gelmemesidir. Eğer proje işletme aşamasına gelirse bu proje Türkiye'de tek proje olacaktır. Bunda da hocamızın bilgi ve görgüsü öncü olacaktır.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates