SERDAR SARUHAN

Bazı insanlar vardır yaşarken onlara doğal gelen şeylerin aslında son derece önemli olduğunu fark etmeden akıp giden zamanın önüne takılır ve ne kadar önemli işler yaptığını fark etmeden koşar dururlar.Oysa onlar bir zamanın tanığıdırlar. Çok önemli bir zamanı bölgeleri, insanları etkileyecek konuma sürüklerler. Çoğu zamanda bunun farkında bile olmazlar.

Onunla ilk karşılaştığım zaman aramızda şöyle bir diyalog gelişti. Serdar Sen sadece kendi tesisinin sorunlarını çözmek için yola çıkmış gibi görünüyorsun oysa farkındamısın bilmem tüm Beykoz ilçesinin sorunlarını çözmek üzere arenaya dalmışsın. Bu kadar ağır bir yükü taşıyabilecekmisin? Durdu düşündü. Bu ben olmazssam bir başkası tarafından yüklenecek bir yük olarak görüyorum. Gücüm yettiğince bu yükü sırtlarım dedi ve bu yükün maddi ve manevi yükünü ilk başlarda tek başına yüklendi. Daha sonrada birçok Beykoz severe giderek bu yükü paylaşacak derneğin kurulmasına öncülük etti.

Web sayfasının tamamı incelendiğinde çok faktörlü bir yükün altında olduğunu sizlerde göreceksiniz. Burada en önemli Sktör Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüdür. Proje ilerledikçe ve sona doğru yaklaştıkça Bizler DSİ İle bir protokol ile DSİ'nin bir çok görevini yüklenecek toplantılarının sonucusunu Ankara'da DSİ Genel Müdürlüğünde yaptık. Toplantı salonunda otuza yakın uzman vardı. Serdar Saruhan İle göz göze geldik ve ağzından şu cümleler döküldü. İki kişi yola çıkmıştık.

Serdar'ın rüyasında her zaman şu idealler öne çıkmıştır.

Toprakları, ormanları yağmalanmamaış bir Beykoz,

Kanallı bir Beykoz,

Turizm ve tarımı hakkıyla yapan bir Beykoz,

Mükemmel bir imar planı,

Beykoz için üretilmemiş tüm bilgileri üreten bir ARGE çalışması,

Riskin altına elini sokan bir dernek.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates