ZEKİ BARAN

 

Kanal Riva bölgesel koruma kullanma projesi çok kapsamlı bir projedir.

Proje güvenlik anlamı ile Q500 denilen 500 yıl İçerisinde olabilecek taşkınlarda güvenlik garantili olup, suyun nimetlerinden bölgede yaşayan halkın daha fazla yararlanmasını amaçlayan bir projedir.Bir taraftan içme suyu havzalarını korurken diğer taraftan suyun tarım alanlarını suyun nimetlerinden daha fazla yararlandırılması amacı vardır.

Dünyaca Ünlü Wageningen Tarım üniversitesinde Öğretim üyesi William Olimans'in bilgilerinden yararlanılarak tarım alanlarının daha verimli hale getirmek çalışma yapılarak tarımdan daha fazla gelir elde edilecektir.Yapılan çalışmalar İstanbul’un nefes borusu olan orman alanlarına kesinlikle zarar vermeyecektir.

Proje kapsamı ve katilim anlamında bölge halkının bizzat kendisinin örgütlenerek, AB Fonlarından yararlanılarak baş rol oynacağı bir projedir. Bu bağlamda proje kısa adi IABR Rotterdam Enternasyonal Cevre Muhendislik Bianeli araciligi ile Dünya çapında sergilenecektir. Bu proje Uluslar arası bir konkur projesidir. Çünkü Dünya’da benzeri yoktur. Bu kapsamda kısa zamanda Riva Derneği ve IABR in gözetiminde bölgede Proje maketinin de sergileneceği bir atölyenin kurulması amaçlanmaktadır. Kısaca bu proje bölgesine deniz, su, tarım kültürü ile birlikte ekolojik turizm yapabilecek bölge halkını ortaya çıkartan bir projedir. AB Fonları bu projeyi mutlaka destekleyecektir..

Tüm bunlar Riva derneğinde kendine yer bulan bölge halkının gözü önünde şeffaf bir şekilde oluşturulan komplike bir projedir.

Zeki Baran

Rotterdam Anakent Belediye

Meclis üyesi ve İBAR Danışmanı

 

'Rotterdam Anakent Belediye Meclis Üyesi ve Firma Danışmanı'

Aslını inkar eden haram zede dir diye bir söz vardır. Sen kalk Türkiye'den git, Hollanda'da Belediye Meclisi Üyesi ol, ama Türklüğünden hiçbir şey kaybetme ve bu projenin hayata geçmesi için hemen, hemen her şey ol. tercümanlık yap, su bilimleri profesörü gibi ol. Projenin dara geldiği her yerde yani hem Hollanda'da Hollandalı ol, hem de Türk ol. İşte bu kadar geniş yelpazede insanın hareket edebilmesi için çok geniş bir kültürü olması gerekir. İşte Sayın Zeki Baran'ı biz böyle bir konumda yakaladık.

Yüzünden hiç bir tebessüm eksik olmaz. Bu projede Türk tarafında yer almasına sebep onun güçlü milliyetçi yönüdür. Kısaca o Avrupa ile Beykoz arasında canlı bir köprüdür. Eğer bu proje hayata geçerse onun yardımı çok büyük olacaktır. Şimdiden büyük işler başarmıştır.

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates